کتابخانه گزیر

کتابخانه راسخ گزیر

ارسال شده توسط کتابدار گزیر در دسامبر - 18 - 2019 ۰ دیدگاه

نشست کتابخوانی کتابخانه در بیست و سوم آذر ماه ۹۸ برگزار شد. در این نشست، سه نفر از اعضاء کتاب خوانده شده را به دوستان خود معرفی نمودند. هدف از برگزاری این نشست، ترغیبب به مطالعه و کتابخوانی و دریافت تجربیات بیشتر می باشد مطالعه و کتابخوانی از اهمیت زیادی برخوردار است و افراد با مطالعه می توانند راه های بیشتر و تجربیاتی را کسب کنند برای هر انسانی و در سنی نیاز است و باید تلاش کرد تا با ایجاد شرایط مناسب و برنامه ریزی فضای مطالعه را فراهم نمود.

۱٫مائده انصاری کتاب از تابستان تا تابستان، به نویسندگی ماریا پار و ترجمه نیلوفر امن زاده از انتشارات الماس پارسیان به دوستان خود معرفی نمود.
لنا بهترین دوست من است. این را تا حالا بهش نگفته‌ام. جرئتش را ندارم، چون نمی‌دانم من هم بهترین دوست او هستم یا نه. گاهی اوقات فکر می‌کنم که هستم، گاهی هم فکر میکنم نیستم.بستگی دارد. اما به هر حال به این موضوع فکر می‌کنم.

۲٫فاطمه ساربانی کتاب اسب های دریایی، به نویسندگی آژیا سیترو و مترجم هدا نژاد حسینیاناز انتشارات الماس پارسیان به دوستان خود معرفی نمود.
ساسافراس به دنبال راه حلی برای نجات‌دادن اسب‌های دریایی نهر جنگل اسرارآمیز هستند. خوراک این اسب های دریایی حشرات یک‌روزه آبی هستند، اما چند روزی است که هیچ حشره‌ای داخل نهر پیدا نمی‌شود. پیپ، قورباغه بنفش درخشان و دوست قدیمی مادر زویی، دوباره به سراغ آن‌ها می‌آید و از آن‌ها کمک می‌خواهد. زویی کم‌کم متوجه می‌شود که آب نهر آلوده و صابونی شده و علت ناپدید شدن حشرات یک‌روزه ممکن است همین باشد.

۳٫فاطمه هاشمی کتاب با پرنده ها، به نویسندگی فرانچستر سانا و ترجمه آرزو قلی زاده از انتشارات الماس پارسیان به دوستان خود معرفی نمود.
خانواده‌ای که توی کشورشان از تعطیلات لذت می‌برند، حالا با جنگ روبه‌رو می‌شوند. جنگ، پدر خانواده را از آن‌ها می‌گیرد و اوضاع رفته رفته بدتر و تیره‌تر می‌شود.
کتاب «با پرنده ها» که بر اساس داستان‌های واقعی نوشته شده، یک داستان زیبا و احساساتی درباره‌ی سختی‌های جنگ و مهاجرت است. ما هر روز کلماتی مثل «مهاجران» یا «پناهندگان» را در اخبار می‌شنویم، اما خیلی کم پیش می‌آید با این آدم‌ها حرف بزنیم یا داستان سفرهایی که پشت سر گذاشته‌اند را بشنویم. این کتاب، یک پرده‌ی نقاشی زیبا و خلاقانه است از تمام آن داستان‌ها و قدرت آدم‌هایی که در آن‌ها حضور داشته‌اند.

21 نشست آذرماه (1)

21 نشست آذرماه (2)

21 نشست آذرماه (3)

21 نشست آذرماه (4)

دیدگاه خود را بنویسید


  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

جستجو

مطالب محبوب

بخش نوجوانان

در این بخش منابع و سایت های مرجع زبان برای ...

مسابقه بزرگ اطلاعات عمومی ویژه روز دختران

کتابخانه راسخ گزیر به ­مناسبت روز دختران اقدام به برگزاری ...

مسابقه ی عکاسی در گزیر

فرصتی استثنایی جهت به اشتراک گذاشتن عکسهای خود با شرکت ...

کلاس های تقویتی دبیرستان و تست کنکور

بدینوسله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال 94 می ...

رتبه های برتر کنکور گزیر

دست اندرکاران کتابخانه عمومی مشارکتی راسخ گزیر ضمن ارج نهادن ...