کتابخانه گزیر

کتابخانه راسخ گزیر

ارسال شده توسط کتابدار گزیر در آگوست - 6 - 2019 ۰ دیدگاه

هجدهمین نشست کتابخوانی کتابخانه در نهم مرداد ماه  ۹۸  برگزار شد. در این نشست، سه نفر از اعضاء کتاب خوانده شده را به دوستان خود معرفی نمودند. هدف از برگزاری این نشست، ترغیبب به مطالعه و کتابخوانی و دریافت تجربیات بیشتر می باشد مطالعه و کتابخوانی از اهمیت زیادی برخوردار است و افراد با مطالعه می توانند راه های بیشتر و تجربیاتی را کسب کنند برای هر انسانی و در سنی نیاز است و باید تلاش کرد تا با ایجاد شرایط مناسب و برنامه ریزی فضای مطالعه را فراهم نمود.

۱٫احمد زارعی کتاب  کشتی کوچولو ،نوشته  ولادیمیر سوتیف و از انتشارات  نخستین، به دوستان معرفی نمود.

در این داستان زندگی مردمی را باز می‌گوید که در اثر حمله دشمنان ناگزیر به قعر جنگل رانده شده‌اند، به گونه‌ای که دیگر جرات بازگشت ندارند و در جنگل نیز با مشکلات فراوانی مواجه‌اند، به تدریج یاس و ترس از مرگ بر آنها چیره می‌شود، اما سرانجام یکی از میان آن‌ها به پا می‌خیزد و شور زندگی را در دل‌هایشان پدید می‌آورد.

۲٫طاهر حسینی گزیرلوکوموتیوی از سرزمین گلهای بابونه ،نوشته گنادی میخاییلوویچ و از انتشارت شبنم دانش به دوستان خود معرفی نمود.

این داستان درباره گربه‌ای است که به قصد ماهیگیری از منزل خارج می‌شود. او در راه با روباه، گرگ و خرس مواجه می‌شود و هر یک از آنان از او یک ماهی طلب می‌کند. گربه نیز به آن‌ها قول می‌دهد تا برایشان ماهی صید کند. اما در کنار رودخانه، گرگ و روباه و خرس بر سر یک ماهی با هم دعوایشان می‌شود و هر سه به داخل رودخانه می‌پرند. گربه نیز از فرصت استفاده کرده، به جایی دیگر می‌رود تا با آرامش ماهی صید کند.

۳٫محمد امین امین پور کتاب اشک آهو، نوشته محمود پوروهاب و از انتشارات عروج اندیشهبه دوستان خود معرفی نمودند.

شخصیت اصلی داستان«اشک آهو» یک شکارچی به اسم«شهباز» است. او هر روز همراه سگش به کوه می‌رود و به دنبال حیوانی برای شکار می‌گردد. یک روز شکارچی کنار برکه آهویی زیبا و دو بچه‌اش را می‌بیند، و تیری به سوی آنها پرتاب می‌کند. آهوی زخمی که توانایی فرارکردن ندارد با نگاهی اشک بار از شکارچی کمک می‌خواهد؛ اما او با بی‌اعتنایی آهوی مادر را می‌کشد. مدتی از این ماجرا می‌گذرد تا این که در پی اتفاق ناگوار شکارچی فلج می‌شود، و بدین ترتیب عاقبت عمل ناجوانمردانه‌ی خود را می‌بیند.

هجدهمین نشست کتابخوان مرداد ماه (2) هجدهمین نشست کتابخوان مرداد ماه (3) هجدهمین نشست کتابخوان مرداد ماه (4)

دیدگاه خود را بنویسید


  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

جستجو

مطالب محبوب

بخش نوجوانان

در این بخش منابع و سایت های مرجع زبان برای ...

مسابقه بزرگ اطلاعات عمومی ویژه روز دختران

کتابخانه راسخ گزیر به ­مناسبت روز دختران اقدام به برگزاری ...

مسابقه ی عکاسی در گزیر

فرصتی استثنایی جهت به اشتراک گذاشتن عکسهای خود با شرکت ...

کلاس های تقویتی دبیرستان و تست کنکور

بدینوسله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال 94 می ...

رتبه های برتر کنکور گزیر

دست اندرکاران کتابخانه عمومی مشارکتی راسخ گزیر ضمن ارج نهادن ...